2 Şubat 2011 Çarşamba

ADET SANCILARINA KARŞI DOĞAL KÜR

Prof.Dr. İbrahim A.SARAÇOĞLU Sancılı geçen adet dönemleri ve Hazımsızlık için Civanperçemi bitkisini öneriyor.

Hazımsızlığa karşı etkili
Civanperçeminin, sindirim sistemini uyarıcı, bağırsaklardaki gazı giderici ve tansiyon düşürücü özellikleri de vardır. Doğru türü kullanıldığında, öğünlerden sonra yaşanan hazımsızlığa veya oluşan şişkinliğe karşı da çayı mükemmel bir yardımcıdır. Mide krampları şikâyetlerinde önerdiğim bir bitkidir. Civanperçeminin FaydalarıHafif derecede migreni olanlar için de iyi bir destek tedavi imkânı sağlar. Karaciğer metabolizması, insandan insana farklılık gösterir. Bu nedenle civanperçemininküründen çok olumlu sonuçlar alan bir kimse, maydanoz veya ceviz yaprağı küründen daha az oranda olumlu sonuç alabilir. Aynı şekilde ceviz yaprağı küründen başarılı sonuçlar alan bir kimse, maydanoz kürü uygulamasından daha az oranda istifade edebilir. Kişi, önce maydanoz kürü ile başlamalı eğer istenilen düzeyde karaciğer enzimlerinde (Hepatit B hastalarının zaman zaman karaciğer fonksiyonlarının nasıl çalıştığını gösteren analizlerinde) düzelme görülmüyor ise, bu takdirde lavanta, civanperçemi veya ceviz yaprağı kürlerinin uygulamasına destekleyici olarak geçebilirler.
Prof.Dr. İbrahim SARAÇOĞLU' nun KADINLARIN sancılı geçen ADET dönemlerine karşı kürü :
Adet döneminin başlamasına üç gün kala uygulamaya başlanır ve bitimine kadar devam edilir. Bir tutam civanperçemi (yaklaşık beş gram) yarım litre kaynamakta olan suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak hafif (kısık) ateşte 3 dakika demlenir. Ilıdıktan veya soğuduktan sonra süzülür. Âdet döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadardevam edilir. Bu kür her âdet döneminde birkaç ay uygulanır.

Miyomu olan kadınlar dikkat!
Miyomu olan kadınlar dikkatBazı kadınlarda miyoma veya miyomun büyüklüğüne bağlı olarak âdet kanamaları daha fazla olabilir. Hatta ara kanamalar da yaşayabilirler. Miyomu olan kadınların civanperçemi kürünü  uygulamamalarını öneririm. Çünkü, civanperçemi miyoma bağlı kanamaları artırır.

Enteresandır ki, achillin ve achilleine maddeleri kanamayı durdurucu özelliği olan etkin maddelerdir. Bu özellikleri saf olarak (ilaç) alındıklarında geçerlidir. Civanperçeminin çayının içeriğinde bulunmaları durumunda bu etkilerini gösteremezler.

Şüphesiz ki, bunun en  önemli nedeni civanperçeminin  içeriğinde bulunan diğer etkin maddeler, Achillin ve achilleine maddelerinin kanamayı durdurucu özelliğini ortadan kaldırır.

0 yorum:

Yorum Gönder